IMG 20190126 205836 3
Het was vrijdag koud tijdens de tweede Alternatieve Elfstedentocht die op de Weissensee (officieel is het overigens ‘het’ Weissensee) werd geschaatst. Carel Doesburg was zelfs genoodzaakt om na 187.5 km. voortijdig van het ijs te stappen wegens bevroren vingers. John van Echtelt, evenals Doesburg een Montfoortse SVO’er, slaagde er wel in om de 200 km. te schaatsen. Eerder was hem dit ook al gelukt in 2012, toen schaatste hij bijna elf uur over het Oostenrijkse meer. Nu kwam John na 9.58.24 over de finish.
Bij de start was het -18.2, maar er stond gelukkig geen wind. Ook de ijsomstandigheden waren prima. Desondanks kwam John na zo’n 70 km. door een flinke scheur in het ijs ten val. Zijn helm voorkwam verder onheil. Door zijn harde kennismaking met het ijs verloor John, die op Salomons schaatste, het contact met zijn groep en moest hij twee ronden solo over het ijs. Tussendoor kreeg hij steun van zijn vrouw Mariëlle die hem voorzag van warme koffie. Nadat John daarna lange tijd in een groep kon meekoersen restte hem de laatste drie ronden weer een alleengang richting die finish. Na afloop vertelde de vermoeide John dat hij veel baat had gehad van de wekelijkse toertrainingen van Walter van Zwieten. Daarnaast had hij ook meerdere keren ‘op het natuurijs’ van Biddinghuizen getraind. John blijft nog tot halverwege volgende week in Oostenrijk. Mogelijk gaat hij dinsdag ook van start bij de derde Alternatieve.


Liefhebber Roel Ansink is ieder jaar ook weer op de Weissensee te vinden. Roel schaatste vrijdag 100 kilometer en genoot van de tocht en het heerlijke weer. Hij schaatste ruim zeven uur over zijn Elfsteden.
Tom van Vliet kwam vandaag tijdens het Open Nederlands Kampioenschap na twintig kilometer ten val. Dit overkwam hem net op een lang recht stuk en hij kon het peloton toen niet meer achterhalen. Na veertig kilometer stapte hij uit de koers. Tom wordt door pech achtervolgd op de Weissensee, want woensdag viel hij ook al bij de Aart Koopmans Memorial.

Ik heb een vraag

Ik wil me inschrijven

JBC 2019

Helm

Schaatshelmen

Promo jeugdschaatsen

Kalender

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sponsoren

MYLAPS

mylaps